انتخاب صفحه

سایت شما روی یک رایانه ای به نام سرور (Server) می باشد. این سرور دارای منابع خاصی است که اگر سایت شما بیش از مقدار تعیین شده از منابع آن سرور استفاده کند، امکان تعلیق شدن آن وجود دارد. یک معادل دیگر هم برای اصطلاح تعلیق وجود دارد که همان ساسپند شدن است. ساسپند از کلمۀ Suspend گرفته شده است و به وضعیتی از یک سایت گفته می شود که نمی تواند به بازدید کنندگان و حتی صاحبش خدمات ارائه کند. در این حالت باید با پشتیبانی هاستینگ تماس گرفته تا ببیند چطور باید مشکل را برطرف نماید.

 

مدیر یک سایت زمانی که قصد راه اندازی سایت اینترنتی خود را دارد، معمولاً به سراغ هاست های اشتراکی رفته و اقدام به خرید یکی از بسته های فضای میزبانی می کند. این بسته های فضای میزبانی شامل میزان خاصی منابع است. به عنوان مثال حجم فضای میزبانی یا پهنای باند که جزئی از مشخصات هر هاستی است که خریداری می شود، خط قرمزهایی است که اگر یک سایت از آنها تخطی کند حتماً سایت ساسپند خواهد شد و تا رفع ایراد به همین صورت معلق باقی خواهد ماند.

همین جا جالب است بدانید که با تعلیق شدن سایت، ضربۀ بسیار زیادی به سایت مورد نظر خواهد خورد. چرا که با این اتفاق حتماً چند ساعت یا حتی چند روز سایت از دسترس خارج می گردد! خب یک سایت زمانی از منابع از حد انتظار بیشتر استفاده می کند که بازدیدش افزایش پیدا کند. با تعلیق شدن دوباره شدیداً بازدید سایت افت می کند و اینجاست که ضرر ساسپند شدن سایت را با گوشت و پوست خود لمس می کند.

پس وظیفۀ شما به عنوان مدیر یک سایت موفق این است که همیشه آینده را پیش بینی کند. این آینده می تواند یک هفتۀ بعد باشد یا می تواند یک سال بعد باشد. باید بدانید حدوداً چه میزان منابع طی دوره های زمانی آتی نیاز دارید. که قبل از ساسپند شدن سایت منابع را افزایش داده (ارتقا دهید) یا فضای میزبانیِ خود را تعویض نمایید. اینها جزء وظایف مهم یک مدیر سایت است و مطمئن باشید که اگر یک سایت درآمد زا دارید، با زمان گذاشتن روی آن برای این موارد امنیت درآمدزایی خودتان را بالا بردید. پس به نکات گفته شده دقت داشته باشید.

ساسپند شدن سایت می تواند به صورت خودکار با استفاده از نرم افزار مدیریت هاست انجام گیرد که در بیشتر مواقع این گونه است. یا می تواند به صورت دستی بعد از رصد کارمندان شرکت هاستینگ صورت گیرد. در هر صورت قبل از اینکه این اتفاق برای سایت شما رخ دهد، به شما پیشنهاد می کنیم حتماً از این فاجعه جلوگیری کنید. ابزارهای آمارگیر سایت و همچنین کنترل پنل سایت شما این دید را نسبت به آیندۀ سایت به شما خواهند داد.

لیست جدیدترین افزونه های WHMCS | ارسال درخواست پشتیبانی  | کد تخفیف 10% امروز در تلگرام  @onelicense