انتخاب صفحه

با رشد استفاده از فضای مجازی، کسب و کارها و سرمایه‌گذاری‌های حیطهٔ وب و شبکه افزایش پیدا کردند. یکی از این زمینه‌ها، میزبانی سایت‌ها و اپلیکیشن‌های تحت وب هستند که معمولاً شرکت‌های هاستینگ عهده‌دار این وظیفه‌اند. شرکت‌های هاستینگ هم برای اینکه بتوانند این فضاها را ارائه کنند، باید از نرم افزارهایی با عنوان کنترل پنل روی سرورهای خود استفاده کنند. این نرم افزارها امکان ارائه خدمات میزبانی را به صورت ساده و راحت به مشتری نهایی می‌دهند.

همین دلیل کفایت می‌کند که خیلی از هاستینگ‌هایی که فضاهای میزبانی خود را با قیمت بالایی به فروش می‌رسانند، از کنترل پنل‌های تجاری استفاده کنند. ولی کسانی که هاست رایگان ارائه می‌کنند، معمولاً از کنترل پنل‌های رایگان استفاده می‌کنند. با توجه به این موارد،این مقاله را در وان لایسنس تولید کردیم که یک فهرست کامل از تمامی کنترل پنل‌هایی که پیش روی شماست را معرفی کرده باشیم که انتخاب بهتری داشته باشید. پس در ادامه با بهترین کنترل پنل های تجاری و پولی برای هاستینگ لینوکس همراه ما باشید.

cPanel

از معروف ترین و محبوب ترین کنترل پنل‌های تجاری برای سرورهای لینوکس است که تقریباً انتخاب اول شرکت‌های هاستینگ است. این کنترل پنل از امکانات زیادی برخوردار است و از آخرین فناوری‌ها بهره می‌برد. سادگی استفاده از آن برای کسی که تقریباً هیچ اطلاعی از کنترل پنل ندارد، مهم‌ترین وجه تمایز سی پنل با دیگر کنترل پنل‌های تجاری است. همچنین جداسازی کامل بخش‌های مختلف از جمله بخش مدیریت کل، بخش نماینده و بخش کاربر نهایی از مزیت‌های خوب این نرم افزار است.

Plesk

پلسک هم از دیگر کنترل پنل‌های تجاری است که علاوه بر سرور لینوکس، روی سرورهای ویندوز هم نصب می‌شود. پس می‌توانید با پلسک هم هاست لینوکس و هم هاست ویندوز بفروشید. ویژگی بارز دیگر آن سازگاری کامل با وردپرس است. جعبه ابزار وردپرس آن باعث می‌شود تا کاربران به راحتی بتوانند سایت وردپرس خود را راه‌اندازی کنند. البته این نه به این معنا که دیگر کنترل پنل‌ها این قابلیت را ندارند؛ خیر. بلکه روی پلسک به صورت یکپارچه امکان راه اندازی سایت وردپرس تدارک دیده شده. افزایش قابلیت‌های پلسک با بیش از ۱۰۰ تا افزونه از دیگر قابلیت‌های آن محسوب می‌گردد.

DirectAdmin

از دیگر کنترل پنل‌های محبوب قطعاً برای ما ایرانی‌ها است! به دلیل تحریم شرکت سی پنل، خیلی از هاستینگ‌ها به سراغ دایرکت ادمین رفته‌اند. از طرف دیگر از نظر امکانات هیچ چیز کم ندارد و با سی‌پنل رقابت می‌کند. البته شاید در نگاه اول، مخصوصاً اگر از قالب‌های قدیمی دایرکت ادمین استفاده شود، کمی قدیمی به نظر برسد و کار کردن با آن برای کسانی که تازه کارند مشکل باشد. ولی با کمی عادت خیلی راحت می‌توان از امکانات آن بهره برد.

Interworx

کنترل پنل Interworx از دو قسمت Nodeworx برای مدیران سرور و SiteWorx برای مدیران سایت‌ها و کاربران نهایی تشکیل شده است. تمامی امکانات یک کنترل پنل به‌روز را دارد و تقریباً کسری‌ای ندارد.

جمع بندی

با توجه به درکی که از این مقاله می‌توان داشت، برای فروش و ارائه خدمات میزبانی وب، باید به سراغ یکی از کنترل پنل‌های تجاری رفت. اینکه کدامیک را انتخاب می‌کنید، بستگی به عوامل مختلفی از جمله بودجه شما و سلیقهٔ مشتری شما دارد. در هر صورت اگر نیاز به لایسنس هر کدام از کنترل پنل های غیررایگان سی پنل، دایرکت ادمین و پلسک به همراه دیگر سرویس‌های تجاری داشتید، می‌توانید با مراجعهٔ به بخش فروشگاه لایسنس وان لایسنس بررسی‌های اولیهٔ خود را انجام دهید. برای کار کردن با هر کنترل پنل هم نیاز به دانشی خواهید داشت که ما آنها را برای شما تدارک دیدیم.

لیست جدیدترین افزونه های WHMCS | ارسال درخواست پشتیبانی  | کد تخفیف 10% امروز در تلگرام  @onelicense