انتخاب صفحه

کلود لینوکس یا کلاد لینوکس به انگلیسی CloudLinux ، یک سیستم عامل توسعه یافته بر اساس توزیع CentOS لینوکس است.  شرکت های هاستینگ برای بالا رفتن سطح کارایی، امنیت و امکان اختصاص منابع به هر هاست خود از کلود لینوکس استفاده می کنند. مدیریت بهتر و لاگ گرفتن واضح تر بخشی از خصوصیات این سیستم عامل محبوب میباشد.

ویژگیهای شناخته شده و اصلی سیستم عامل کلود لینوکس

  • امکان تخصیص منابع کامل اختصاصی به هر اشتراک بواسطه ابزار LVE Manager
  • بالا رفتن امنیت سیستم عامل توسط SecureLinks برای جلوگیری از Symlink
  • بالا رفتن امنیت اکانت ها بواسطه ابزار CageFS
  • امکان استفاده از چند ورژن مختلف PHP در سرور بواسطه ابزار PHP Selector
  • مصرف کم حافظه موقت RAM بواسطه ابزار Mod_lsapi
  • امکان استفاده از ابزارهای Ruby Selector و Python Selector
  • امکان استفاده از ابزار کنترلی MySQL Governor
  • فراهم نمودن امکان استفاده از نسخه های منسوخ شده php بواسطه ابزار HardenedPHP

معرفی ابزار LVE Manager کلاود لینوکس

ابزار LVE Manger این امکان را فراهم می کند تا بتوان به هر هاست در سرور منابع اختصاصی و مشخص اعطا کرد. این ابزار باعث می شود که در صورت بالا رفتن مصرف منابع یک هاست، هاست های دیگر دچار افت سرعت نشوند و تمامی منابع سرور درگیر این موضوع نشوند. ابزار LVE Manger امکان تخصیص منابعی نظیر CPU , RAM , تعداد و نوع پردازش ها ، مقدار خواندن و نوشتن و … را برای شرکت های هاستینگ فراهم می کند.

معرفی ابزار CageFS کلاد لینوکس

ابزار CageFS این امکان را فراهم می کند که هر اکانت و اسکریپت های اجرا شده آن محدود به خود می شود و در واقع این حریم موحب بالا رفتن امنیت کلی در سرور می شود. از ابزار CageFS به عنوان قفس اکانت ها در سرویس های میزبانی اشتراکی هم یاد میشود که عبارت و معادل بسیار مناسبی برای این موضوع است.

معرفی ابزار PHP Selector کلاد لینوکس

ابزار PHP Selector این امکان را فراهم می کند که بتوان از نسخه های مختلف PHP در اکانت ها استفاده کرد. این موضوع سبب میشود که سازگاری و کارایی سرور برای اکانت های هاست به بالاترین حد ممکن برسد و همه اکانت ها به راحتی بتوانند اسکریپت های پی اچ پی مورد نظر خود را به بهترین نحو ممکن اجرا کنند.

معرفی ابزار MySQL Governor کلاد لینوکس

معمولا اغلب مصرف منابع سخت افزاری یک هاست در سرور از سمت دیتابیس آن انجام می شود. ابزار MySQL Governor این امکان را فراهم می کند که کنترل و مانیتورینگ مصرف اکانت ها در سرویس MYSQL به راحتی میسر باشد. در این حالت کارایی و پایداری سرور به بالاترین حد ممکن خواهد رسید زیرا شاخص ترین بخش مصرفی سرور بصورت کامل تحت کنترل می باشد.

امنیت بالاتر با سیستم عامل کلود لینوکس

ابزارهای دیگری نظیر HardenedPHP , SecureLinks علاوه بر بهبود عملکرد موجب بالا رفتن امنیت سرور و اکانت ها می شوند. همانطور که میدانید برخی نسخه های قدیمی و حتی جدید PHP دیگر پشتیبانی نمی شوند. ابزار HardenedPHP این امکان را فراهم می کند که با خیال راحت از آنها استفاده کرد. قابلیت SecureLinks نیز هسته سیستم عامل را از حملات SymLinks محافظت می نماید و امنیت را به بالاترین حد ممکن می رساند.

 

لیست جدیدترین افزونه های WHMCS | ارسال درخواست پشتیبانی  | کد تخفیف 10% امروز در تلگرام  @onelicense