انتخاب صفحه

یکی از مهم ترین مراحل راه اندازی وب سایت، انتخاب هاستینگ یا سرویس میزبانی وب مناسب می باشد. شرکت های میزبانی، کنترل پنل های مختلفی را ارائه می دهند که پس از خرید هاست در اختیار شما قرار می گیرد. در واقع؛ کنترل پنل میزبانی وب، یک رابط مبتنی بر وب است که توسط سرویس میزبانی وب ارائه می شود که به کاربران اجازه می دهد سرورها و خدمات میزبانی خود را مدیریت کنند. کنترل پنل های سی پنل و دایرکت ادمین دو مورد از بهترین کنترل‌پنل هایی می باشند که گزینه های مختلفی را برای مدیریت تمام قسمت های حساب میزبانی شما ارائه می دهند. بسیاری از کاربران سی پنل را بهتر از دایرکت ادمین می دانند. به نظر شما از بین هاست سی پنل (cPanel) یا دایرکت ادمین (Directadmin) کدام بهتر است؟ به هرحال برای اینکه بتوانید یک انتخاب مطمئن داشته باشید ما در این مطلب قصد داریم مقایسه و تفاوت سی پنل و دایرکت ادمین را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهیم. با وان لایسنس همراه باشید.

دایرکت ادمین (DirectAdmin) چیست؟

DirectAdmin یکی از بهترین کنترل پنل های گرافیکی مبتنی بر وب می باشد که توسط شرکت های ارائه دهنده هاست در اختیار کاربر قرار داده می شود. دایرکت ادمین بسیار سبک است و از لینوکس پشتیبانی می کند. دایرکت ادمین از کمترین منابع سیستمی استفاده می‌کند که برای تمامی وب سایت ها مناسب می باشد. همچنین این کنترل پنل دارای رابط کاربری بسیار ساده ای می باشد به گونه ای که خیلی ساده می توانید به گزینه های مختلف آن دسترسی پیدا کنید.

سی پنل (cPanel) چیست؟

سی پنل یکی از بهترین و ساده ترین کنترل پنل هایی است که در ایران از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. اکثر شرکت های ارائه دهنده هاستینگ، سی پنل را در اختیار شما قرار می دهند. ویژگی ها و سهولت استفاده از این کنترل پنل آن را به یکی از بهترین انتخاب ها برای کاربران مبتدی و پیشرفته تبدیل کرده است. سی پنل دارای رابط کاربری بسیار ساده ای می باشد به گونه ای که مبتدیان هم می توانند به سادگی از آن جهت مدیریت بهتر وب سایت استفاده نمایند. سی پنل بر خلاف دایرکت ادمین ویژگی های هر بخش به صورت دسته بندی ارائه می دهد که خیلی ساده می توانید گزینه های مختلف را پیدا کنید. علاوه بر آن سی پنل ویژگی ها و پلاگین های بیشتری نسبت به دایرکت ادمین در اختیار کاربران قرار می دهد.

مقایسه و تفاوت سی پنل (cPanel) با دایرکت ادمین (DirectAdmin)

سی پنل و دایرکت ادمین شباهت های زیادی با یکدیگر دارند. به عنوان مثال: هر دو گواهینامه SSL رایگان ارائه می دهند، هر دو از لینوکس پشتیبانی می کنند و بسیاری از موارد دیگر. با این حال تفاوت هایی بی این دو کنترل پنل وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم. با ما همراه باشید تا مقایسه دایرکت ادمین (DirectAdmin) با سی پنل (cPanel) را در اختیار شما قرار دهیم.

1- رابط کاربری گرافیکی (UI)

هاست cPanel یا DirectAdmin کدام UI بهترین دارد؟ هر دو کنترل‌پنل دارای رابط گرافیکی بسیار تمیز، سازمان یافته و مدرن می باشند. در سی پنل تمامی ویژگی ها به صورت دسته بندی شده قرار گرفته اند که کاربر می تواند خیلی ساده آنچه را که می خواهد پیدا کند. علاوه بر آن سی پنل دسترسی مستقیم به طیف گسترده ای از ابزارها و ویژگی ها را ارائه می دهد.

نمونه ای از طرح داشبورد و مدیریت فایل سی پنل (cPanel):

نمونه ای از طرح داشبورد و مدیریت فایل دایرکت ادمین(DirectAdmin):

 

2- پلاگین ها و برنامه های موجود

وقتی صحبت از پلاگین های موجود در کنترل‌پنل می شود، سی پنل (cPanel) امکانات و پلاگین های بیشتری را نسبت به دایرکت ادمین (DirectAdmin) ارائه می دهد. همچنین سی پنل شامل گزینه های کد سفارشی برای گسترش عملکرد کنترل پنل می باشد. این درحالی است که دایرکت ادمین به شما این امکان را نمی دهد. ار طرف دیگر دایرکت ادمین با استفاده از طیف وسیعی از پلاگین های قابل ارتقاء ارائه می شود اما آنها نسبت به سی پنل محدودتر می باشند و برای افزودن عملکرد اضافی باید هزینه بیشتری پرداخت کنید.

3- تفاوت قیمت

هاست cPanel یا DirectAdmin کدام ارزان تر است؟ یکی از عوامل مهم در انتخاب کنترل پنل، قیمت می باشد. در ابتدا بسیاری از کاربران سی پنل را به عنوان کنترل پنل انتخاب می کردند تا اینکه در سال 2019 سی پنل قیمت های خود را به میزان قابل توجهی افزایش داد. همین موضوع باعث شد که بسیاری از کاربران به سایر کنترل پنل ها از جمله: دایرکت ادمین روی بیاورند. به طور کلی، دایرکت ادمین به دلیل آنکه ویژگی های کمتری ارائه می دهد، نسبت به سی پنل ارزان تر می باشد.

لایسنس اوریجینال اشتراکی Cpanel

4- وب سرورهای پشتیبانی شده

دایرکت ادمین نسبت به سی پنل طیف گسترده ای از وب سرورها را ارائه می دهد.

جمع بندی هاست cPanel یا DirectAdmin

احتمالاً این سوال در ذهن بسیاری از کاربران وجود دارد که هاست سی پنل بهتره یا دایرکت ادمین؟ انتخاب کنترل پنل شما نقش مهمی در مدیریت بهتر وب سایت دارد. بنابراین قبل از آنکه یکی از آنها را انتخاب کنید باید با تفاوت ها و ویژگی های هریک از آنها آشنا شوید تا بتوانید یک انتخاب مطمئن داشته باشید. ما در این مقاله تفاوت و فرق سی پنل با دایرکت ادمین را به شما توضیح دادیم و متوجه شدیم که آنها تنها در سه زمینه اصلی: رابط کاربری، پلاگین ها و قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. به طور کلی می توان گفت اگر به دنبال کنترل‌پنل با امکانات کم و ارزان قیمت تر هستید، می توانید از دایرکت ادمین استفاده کنید، اما اگر به دنبال کنترل‌پنلی با ویژگی های مختلف و قیمت بالاتر هستید، سی پنل می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

لیست جدیدترین افزونه های WHMCS | ارسال درخواست پشتیبانی  | کد تخفیف 10% امروز در تلگرام  @onelicense